Beste Sihirbazı 11 Şarkılık Albümle Geliyor!

ahmet-hatipoglu-besteleri


Son yılların en büyük çıkış yapan şarkıcıları arasında bulunan Çağatay Akman’a verdiği 2 bestesiyle (‘ Sensin benim En Derin Kuyum ve ‘Yüreğim Davacı’) adından sıkça söz ettiren Besteci ve söz yazarı Ahmet Hatipoğlu, 9 şarkı ve 2 versiyondan oluşan ‘Bilmesinler’ isimli albümüyle bu kış içinizi ısıtacak.

23 yaşındaki sanatçı, albümde kendisi gibi genç ve yetenekli müzisyenlerle çalıştı. Şarkıların bir çoğunda söz ve müziklerde Ahmet Hatipoğlu imzası bulunuyor. Abdullah Özdoğan prodüktörlüğünde, Volkan Sönmez koordinatörlüğünde gerçekleştirilen albümün kayıtları Studio Circus’ta yapıldı.

Şarkıların düzenlemelerinde genç neslin yetenekli müzisyenlerinden Can Vatansever imzası bulunuyor. Kayıt ve edit işlemleri ise Özgür Öztürk tarafından gerçekleştirildi. Albümde 2 versiyonu bulunan ‘Sorun Bende Galiba’ isimli şarkıda Ahmet Hatipoğlu, Abdullah Özdoğan ile düet yaptı. 

Aynı zamanda ‘Gözümün Ucunda’ adlı çalışmanın 70’s Remix’i Abdullah Özdoğan tarafından düzenlendi.

Albümdeki ‘Arsız Sevda’ ve ‘Hiç Bıkmadan’ isimli şarkılarda Ahmet Hatipoğlu’nun yanı sıra sözlerde Ali Yılmaz imzası var. Şarkının müziği ise yine bu ikiliye ait. ‘Yok Artık’ isimli çalışma da ise Ahmet Hatipoğlu ve Mehmet Kömür ortak çalışması olarak ortaya çıkmış.

Albümdeki iddialı şarkılardan ‘Tutkumsun Sen’ ise sözü ve müziğiyle Fatma Gencer’e ait.

İçinde pek çok müzik türünden tınıların ülkemizde yeni oluşmaya başlayan müzik akımlarının paralelinde sentezlendiği ‘Bilmesinler’, 15 Ekim’de sadece Fizy’de, official videosu müzik kanallarında.

AHMET HATİPOĞLU KİMDİR

11 Haziran 1995 yılında Mersin, Anamur’da dünyaya gelen Ahmet Hatipoğlu, 15 yaşına kadar Anamur’da yaşadı. Lise eğitimini Antalya, Aksu Öğretmen Lisesi’nde tamamlayan Ahmet Hatipoğlu’nun müziğe olan ilgisi, müzik öğretmeni sayesinde lise yıllarında başladı. Sonrasında Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okuyan Ahmet Hatipoğlu, Eskişehir’deki üniversite yıllarında, müzikle çok daha fazla ilgilenmeye başladı.

Çektiği videoları sosyal medya hesabından paylaşan ve kısa sürede fenomen olan 23 yaşındaki Ahmet Hatipoğlu, “Hayaller De Olmasa” isimli ilk single çalışmasını, 2645 Records etiketiyle piyasaya sürdü.

Çağatay Akman’ın seslendirdiği “Sensin Benim En Derin Kuyum” ve “Yüreğim Davacı” adlı eserlerin yanı sıra, kendi seslendirdiği “Kör Sancı” isimli şarkı da, Ahmet Hatipoğlu imzasını taşıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder