Dünya Kadınlar Şampiyonası İzmir'den Rüzgar Gibi Geçti!

dunya-kadinlar-bilardo-sampiyonasi-izmir


Dünya Bilardo Federasyon’un ve Türkiye Bilardo Disiplini Federasyon’un, faaliyet programında yer alan Dünya Kadınlar Bilardo Şampiyonası 18 ve 20 tarihleri arasında İzmir Atatürk Stadyumu Bilardo Salonunda yapıldı.

Kadınlar Bilardo Şampiyonasına UMB Başkanı Farouk El Barki, UMB Hakemi Willem Hoffman, The Dutch Delegees to Watch The Organizatör Bennie Deegens , Hans De Bruin, 16 Ülkenin bayan sporcuları salonda hazır bulundular. Sporcularımız bütün yıl içinde yeterli ve istikrarlı şekilde hazırlanan ve şampiyonaya hedeflerine ulaşmak için üç gün önce sıkı bir kamp yaptılar. Ülkemizi temsil eden Dünya Şampiyonu Gülşen Degener, Avrupa Şampiyonu Güzin Müjde Karakaşlı , Ayşegül Fendi bayan sporcularımız ve 15 ülkenin sporcular kıyasıya birbirine baskın oyunlarını sergileyerek bilardo izleyicilerine heyecanlı dakikalar yaşattılar. İzleyiciler öyle heyecanlı dakikalar yaşadılar ki nefeslerini tuttular .Sporcuların oyunları karşısında bilardo severlerin mutlulukları yüzlerine yansıdı.
Bayanlar Dünya Şampiyonasında zorlayıcı maçı almak için zor bir atmosferde soğuk kanlılıklarını koruyarak gerekli olan oyunlarını oynayarak masada hünerlerini sergilediler.Yapılan şampiyonada farklı kültürlerden gelen dünyanın en iyi 16 bayan güçlü Bilardo sporcuları kendi ülkelerini temsil etmek başarılarına başarı katmak adına yer aldılar. Dünya Şampiyonasında üstün başarı gösteren ve zorlayıcı maç sonucunda Dünya üçüncüsü olan Gülşen Degener’e , teşekkür ederiz bizleri gururlandırdın, onurlandırdın. Dünya Şampiyonası sonucu kupa ve madalyalarını Türkiye Federasyonu Başkanı Ersan Ercan , Benni Deegens ve UBM hakemi William Hofman , UBM hakemi Paul Brekelmans tarafından sunulmuştur. Dünya Birinciliğini 6 tur atlayarak Therese KLOMPENHOUWER , Dünya İkinciliğini en yüksek maç oynayan Orie HİDA, Dünya üçüncülüğünü Srong PLEAVEY ve Gülşen DEGENER almıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder