Müslüm Gürses Ölümünün 5.Yılında Anıldı!Arabesk müziğin güçlü sesi Müslüm Gürses ölümünün 5.yılında mezarı başında anıldı.

3 Mart 2013 yılında geçirdiği kalp ameliyatı sonrası uzun süre yaşadığı yoğun bakım sürecini ardından hayatını kaybeden sanatçının anma töreni bugün yapıldı.

Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, hayranları ve arkadaşlarının yanı sıra sanatçının yapımcıları Yusuf Ziya Oran, Muhteşem Candan sanatçı dostları Hakan Taşııyan, Yunus Bülbül, Asuhan anma töreninde hazır bulundu.

Sanatçının hayranlarında Galatasaraylı bir grubun yaptırdığı afiş, günün dikkat çeken detaylarındandı.

Öğlen namazına müteakip kabri başında okunan duadan sonra camiiye geçen kalabalık, mevlid-i şerife katıldı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen hayranları için tavuk, pilav, ayran ve lokma oluşan dağıtıldı.

Gün ile ilgili Muhterem Nur "Beş yıldır onun hasretiyle yaşıyorum. Yaşadığımız müddetçe bir beş yıl daha göreceğiz. Üzgünüm, en çok sevdiğim insanı kaybettim. Gelenler eksik olmasın. Sevenlerine, bizleri yalnız bırakmayanlara teşekkür ediyorum" derken, hayranları da hep bir ağızdan "bu sevda bitmez" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder