Ütopya Online Kapandı Yatırım Yapanlar İsyan Ediyor!


Ütopya Online kapandığını açıkladı, yatırım yapanlar isyan etti!

Bir süre önce büyük vaatlerle açılan, kısa sürede çok fazla üyeye sahip olan sanal oyun sitesi Ütopya Online Facebook sayfasında kapanması gerektiğini sebepleri ile açıkladı.

Site sahibi Ali Tunca açıklamasında şunları söyledi "En fazla parayı, en kısa sürede kazandırarak, taklitlerimizin aksine bugünlere hep en iyisiyle geldik. Kötü şeyler olmadı mı? Oldu elbette, bir çok konuda olduğu gibi komşunun iyi süt veren ineğinin kıskanıldığı gibi biz de kıskanıldık. Hatta bence bu yüzden bize yapılan hakaretler bugünlerde ticarette aldığımız riskten fazla olmaya başladı. Biz sizlere bugüne kadar kimsenin yapmadığı iyiliği yaparken siz bize defalarca hakaret, aşağılama ile dönüş yaptınız. Bizden de bunların karşılığında herkesten fazla para ve en kısa sürede dönüş talep ettiniz. Biz bunu karşılamaya devam ederken 400 bin civarı üyemiz olmasından dolayı otomatik ödeme gibi bir sorun ortaya çıktı. Sizlere daha iyi geri dönüş yapmak adına toplantılarımıza devam ettiğimizi dile getirmiş olsak dahi sizlerin hakaretlerinden sıyrılamadık . Bu ve bunun gibi sebepler yüzünden yarından itibaren Ütopya Online(Arter Online dahil) verdiği sözü tutarak kimseyi mağdur etmeden iade sürecine başlayacaktır. Yatırılan tüm tutarlar kullanıcılara iade edilecektir . Baştan beri hiçbir zaman kimseyi kandırma gibi bir niyetimiz olmadı, bundan sonra da olmaz. Bu iade sürecindeki tüm sorunlarla şahsım olarak ben Ali TUNCA ilgileneceğim, tüm sorularınıza ekibin başında durarak kendim cevap vereceğim . Süreç bitene kadar bana istediğiniz kanaldan ulaşabilirsiniz tüm mesajlara dönüş sağlamaya çalışacağım. Benimle birlikte olmak, hem eğlenerek hem de kazanarak devam etmek isteyen yukarıdaki hakaret eden kitleden tanzii ettiğim her bir aile üyesini Sanal Federasyon'a davet ediyorum. Herkese iyi akşamlar dilerim . Ali TUNCA"

Tunca'nın bu açıklamasından sonra deliye dönen üyeler ardı arkası kesilmeyen yorumlar yazdı ve alacakları için kaygıya düştü. Sitenin Mecidiyeköy'de bulunan ofisini de ziyaret eden yatırımcılar, bankalardan kredi çekip siteye yatırım yaptıklarını, paralarını alamazlarsa zor durumda kalacaklarını izah etmeye çalıştılar. 
Yatırım yapan kullanıcıların ödemelerini yapacaklarını belirten Ali Tunca, kredi çekenlerin ise zararının ödeneceğini belirtti. Bu sanal oyunu yatırımsız oynayanlar ise her hangi bir ödeme alamayacak.

Nihal Yeşiltaç Oran

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder