Para İçin Şarkı Yazdılar!

baba-makkas-grubu-para-para


Almanya’dan sonra Türkiye’de müzik piyasasına “Para Para” isimli şarkılarıyla giriş yapan Baba Makkas grubu ilk klip çalışmasını Baba Makkas grubu yapımcılığında ve Serdar Börcan yönetmenliğinde yaptılar.

Vokalde Koray Arslan, Saksafonda Oliver Helmert, Bas gitarda Ertan Telkıvıran ve klavyede Melih Çolakoğlu’nun yer aldığı üç Türk ve bir Almandan oluşan grup yılda 300’den fazla konser vererek Avrupa’daki Türk gecelerinde en çok sahne alan müzisyenler olarak yollarına dolu dizgin devam ediyorlar. “Para Para” isimli şarkılarına çektikleri klipte sevilen oyuncu

Zeynep Buse Kale rol alırken şarkının söz, müzik ve düzenlemeleri Çağrı Telkıvıran imzası taşıyor. Önümüzdeki günlerde eserin İngilizce versiyonu “Money Money” adıyla ve yapılan klip çalışmasıyla Avrupa dinleyicisine de sunulması hedefleniyor. Müzik dünyasına yaklaşık 30 yıl sonra tekrar Para şarkı olarak geri döndü. Cici Kızlar olarak şöhreti “Para Para” isimli şarkılarıyla yakalayan Grup’ dan sonra 4 erkekten kurulu Baba Makkas aynı başarıyı “Para Para” isimli eserleriyle kovalıyorlar. Geniş bir müzikal yelpazeye sahip müzisyenlerden oluşan Baba Makkas, repertuar olarak hem de birçok dilde seslendirdikleri eserlerle izlemeye gelenlere eğlence garantisi veren bir gurup olarak dikkat çekiyorlar.

Baba Makkas üyeleri “Bizi sahnede izleyip de eğlenmedik diyenden sahne aldığımız mekândan ücret almayın ricasında bulunuyoruz” dediler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder