Ülkelere Göre Akıllı Telefon Bağımlılığı!Akıllı telefonların her geçen gün yeni bir özelliği geliştirilirken, kullanıcıların telefonlarla geçirdiği zaman da bu şekilde artış gösteriyor. 

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, "akıllı telefon bağımlılığı" git gide artıyor.Akıllı telefon pazarı, teknolojinin de sürekli gelişim göstermesiyle rekabetin en fazla olduğu alanların başında geliyor. Akıllı telefonların gün içindeki kullanımını araştıran Statista, dünya çapında telefonların kullanım sürelerini açıklayınca bir hayli ilginç sonuçlarla karşılaşıldı. 

Listede başı yaklaşık beş saatlik kullanım süresiyle Brezilya çekerken, onu 3.03 saatle Çin, 2.37 saatle Amerika takip ediyor. Onuncu sırada ise 1.32 saatlik günlük kullanım süresiyle Fransa gözüküyor.Akıllı telefonlar sosyal medyanın da etkisiyle bağımlılıklarını arttırmaya devam ediyor ve böylelikle gün içinde istemsiz olarak telefon ekranına baktığımız anlar da fazlalaşıyor. Sırf el alışkanlığı bile defalarca bildirimlerimizi kontrol etmemize neden oluyor.Statistaʹnın yaptığı araştırmaya göre, akıllı telefon bağımlılığın en fazla olduğu ülkeler ise şu şekilde sıralanıyor;Brezilya – 4.48 saatÇin – 3.03 saat Amerika – 2.37 saat İtalya – 2.34 saat İspanya – 2.11 saat Güney Kore – 2.10 saat Kanada – 2.10 saat İngiltere – 2.09 saat Almanya – 1.37 saat Fransa – 1.32 saat

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder