Kazım Şener "Müzik Can Çekişiyor!"
Nihal Yeşiltaç Oran/Özel Haber


Fantazi müziğin sevilen sesi Kazım Şener 'müzik can çekişiyor' dedi.

Ülkenin içinde bulunduğu konjonktürel durum itibari ile müzik dinleyicilerinin uzun zamandan beri, müzik ürünlerini para vererek satın almadığını söyleyen Kazım Şener sözlerine şöyle devam etti "Dolayısı ile de bu durum bestecisinden, güftecisine, yorumcusundan yapımcısına kadar herkesi maksimum derecede etkiledi doğal olarak da müziğin kalbine büyük bir hançer saplandı. Bunu görmemek mümkün değil. 10 yıl önce stüdyolarda sanatçıların albüm yapmak için gün sırası beklediğini, keman partilerini çalacak gruplardan aylar evvel randevular alındığını biliyoruz. Solist sıranın kendisine gelmesi için yönetmenlerin ellerindeki işlerini bitirmelerini beklediği bir ortamdan, bugün  kapanan sayısız stüdyo, maddi imkansızlıklar yüzünden memleketlerine dönüp başka işler yapmaya çalışan besteciler güfteciler, çalacak solist bulamayan müzisyenler, çıkacak sahne bulamayan solistler ve kapanan onlarca müzik yapım firmalarının olduğu bir döneme girdik. "

Kendisinin zamanın ruhuna göre yapılmış 15 eserden ibaret farklı tarzların da bulunduğu dolu bir albümü olmasına rağmen, çıkaracak makul mantıklı zaman olmadığını söyleyen Şener "çıkaracağım albümün de şuanda toplumda hak ettiği ilgiyi görmeyeceğini düşünüyorum, onun için bir süre daha beklemeyi uygun gördüğüm. Albümde her kesime hitap eden eserler var fakat insanlar bir referandum sürecinden çıktı, çok kısa bir süre sonra da mübarek ramazan ayının önümüzde olması nedeniyle yeni albümünün çıkışını ertelemek zorunda kaldık. Bundan dolayı da sevenlerimin anlayışına sığınıyorum.
Albüme çok emek verdik, böyle bir zamanda da çıkartıp raflarda kalmasını istemiyoruz. Çok güzel bir kliple de albümü taçlandırdık. İyi zamanda iyi şeyler felsefesini uygulamak zorunda kaldık, ülkenin sosyoekonomik yapısının düzelmeye başladığı an albümü de çıkaracağız. Müzikte de uzun soluklu bir nefes olarak kalmak istediğimden milimetrik hesaplar yapmak zorundayım" diyerek sözlerini bitirdi.

Kazım Şener'in Hüzün Sarısı isimli albümünün eser seçimleri büyük usta Müslüm Gürses ile birlikte yapılmıştı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder