İngilizce Kelime Dağarcığı Geliştirme Rehberi konusarakogren.com'da


Sokaklarda veya caddede gezerken dükkân isimleri veya mağazaların birçoğunun yabancı isim olduğunun farkına varılmaktadır. Bazı insanlar yabancı isimlerin dükkânlarının daha hoş ve dikkat çekici isim olarak görmektedir. İngilizce diliyle her yerde karşılaşmaktayız. Yaşadığımız ülkeye bir turist geldiği zaman onunla iletişime geçebilmek için veya bir adres filan sorduğu zaman yardım edemez duruma düşeriz. Bu duruma düşmememiz için İngilizce dilini bilmemiz gerekmektedir. Yabancı diller arasında en çok kullanılan dil İngilizce dili olarak bilinmektedir. Özelliklede İngilizce eğitimi hafızada daha iyi kalması ve kolay öğrenilmesi için ufak yaşta başlanılması daha faydalıdır. Bununla ilgili olarak derse başlarken eğitim sürecinde öncelikle sayılardan yani numbers’dan başlamak gerekmektedir.  Sayıların öğrenimi kolay olmanın yanı sıra püf noktaları vardır. Bunlar için yapılması gereken öğrenilen dersin tekrarı ve sayıların ezberlenilmeye çalışılmasıdır. Günümüzde birçok insan öğrenmenin yaşı yoktur deyip ingilizce eğitimi alırken birçoğu ise yaşının geçtiğini bahane ederek öğrenmek için bir çaba göstermemişlerdir. 

Ders almadan kendi çabalarıyla öğrenmek isteyen kişiler içinde birçok çözümler mevcuttur. Öncelikle azimli ve hırslı olan kişiler öğrenmesini kolaylaştırmışlar ve bunu başarmışlardır. Öğrenim için günlük ve haftalık olmak üzere çalışma saatleri ayarlanılması gerekmektedir. Bu ayarlanılan saate günlük uyulmalı ve her saate bir konu belirlenmeli ve işlenmelidir. İngilizce konusunda birazda olsa bilgili olunsa bile öğrenime sıfırdan başlanmalıdır. Öğrenme süreci boyunca İngilizce kelime dağarcığı geliştirme rehberi için değişik konularda kelime tüketilmesi gerekmektedir. Çalışmaları daha eğlenceli ve kolay bir hale getirerek akılda kalmasına ve öğrenmeyi daha rahatlıkla sağlamaya kolaylık sağlamaktadır. Öğrenimi ingilizce bulmacalarla veya sözcük bulma oyunlarıyla daha kolay hale dönüştürebilirsiniz. Bulmacalar ingilizce kelimelerden oluşmakta ve bulunan her kelimenin üstü çizilerek bütün bulmacayı tamamlamış olunmaktadır. Bulmacaların yanı sıra ingilizce oyunlarda bulunmaktadır. Kolaylığı sağlayan en iyi oyunlardan birisi adam asmaca olarak bilinir. Adam asmaca öğrenmenin en kolay yolu olmasının yanı sıra oyun oynayarak daha zevkli bir hale dönüşmesini sağlar. Öğrenmenin diğer bir kolay yolu ise internet üzerinden konulu anlatımlar veya videolardır. Videolar serili olup her konuya özel kolay bir anlatımı vardır. İngilizce bilen kişiler bu konuyu ek ücret haline dönüştürmüş ve ücretli özel dersler vermeye başlamışlardır. Özel ders ücretleri saat başı veya aylık olarak ücretlendirilmektedir. Fiyat konusu her bütçeye uygun olarak ayarlanmıştır. 

Okullarda ise belli bir seviyede öğretilmiş ve bunun üzerine ingilizce dilini bilen kişiler çok azdır. Öğrenmek için sadece okuldan verilen eğitimler yeterli olmamaktadır. Bunun için özel dersler veya özel kurslara başvurulması daha faydalı hale bürünmektedir. ingilizce konuşarak öğren adında birçok araştırmalar yapılmış ve bu araştırmalar sonucunda birçok kişi faydalı olurken birçoğu ise çabalarının yetersiz kaldığını görmüştür. Dersi ve zaman çizelgesini düzenli olarak takip edilmesi sizin için ek bir yarar olarak görülmektedir. İngilizce dünya genelinde konuşulan bir dil olduğu için yurt dışı seyahatlerinde veya iş için gidildiğinde de yabancılık çekmemeye veya kendinizi kolayca ifade edebilmeniz için öğrenilmesi gereken diller arasında birinci sırada yer almaktadır. Bir insanın yabancı dil bilmesi kendini bütün alanlarda ve ülkelerde kolaylıkla zorluk çekmeden ifade edebileceği anlamına gelmektedir. İlkokulun dışında olarak lise yılında ve üniversite yıllarında da ingilizce diliyle karşılaşmaktayız. İngilizce hayatımız boyunca birçok yerde karşımıza çıkacağının garantisini vermektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder